Vodnářův úplněk

Vodnářův úplněk

Lunární cyklus. Někdo ho vůbec nevnímá, jiný se děsí každého úplňku, kdy ho přepadne bolest hlavy a nevyzpytatelné nálady. Někdo v něj věří, někdo ani trošku. Ať už je pravda kdekoliv uprostřed, úplněk může být přinejmenším symbolickým ukončením jedné fáze našeho života a začátkem nové, lepší kapitoly.

 

Už když jsem byla mladší, často jsem během úplňku špatně spala (i několik dní vkusu) a bolela mě hlava. Při posledním lednovém super úplňků jsem nebyla schopna nic pořádného dělat, protože intenzivní vlny střídajících se nálad mi nedaly ani chvíli pokoj.

Páteční úplněk bude navíc výjimečný – dojde současně k úplnému zatmění, které bude nejdelším zatměním tohoto století – které celý “efekt” mnohonásobně zesílí. Zatmění bude v Česku pozorovatelné v pátek od 21:30 do 23:13 hodin.

Samotný úplněk je symbolem konce a změny. Věci, které nám v životě už nepřináší nic pozitivního, a jen nám ubírají energii, bychom měli nechat v minulosti. Při úplňku se často neuzavřené problémy, zapomenuté křivdy a skryté emoce dostávají na povrch. Což nemusí být úplně příjemné. Proto na nic netlačte. Najděte si čas pro sebe, odpočívejte, meditujte a nechte své myšlenky a pocity plynout.

Symboly a rituály nám často můžou pomoct, aby celý proces “o(d)puštění” nezůstal jen u slov – abychom to opravdu cítili. Vytvořte si vlastní úplňkový rituál a zkuste v něm zanechat všechno to, co nemá své místo ve vaší budoucnosti.

Páteční úplněk bude ve Vodnáři – znamení, pro které je v životě nejdůležitější nezávislost, upřímnost, originalita a svoboda. Jedním z hlavních témat tohoto úplňku je proto nalezené pravého já. Všichni v našem životě hrajeme spoustu rolí. V každé jsme tak trochu někým jiným a někdy se ve všech těch maskách vytratí to naše skutečné já.

Které věci v životě děláme kvůli druhým? Protože se to očekává, protože chceme na někoho zapůsobit, protože chceme být zajímaví … Některým z nich jsme možná sami uvěřili. Že vychází zevnitř. Které věci nám naopak dělají radost? Tu upřímnou, opravdovou. Činnosti, u kterých se neženeme za žádným cílem, nikam nespěcháme, při kterých ztrácíme pojem o čase.

Kdo jsme?

A kým chceme být?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *