Nejlepší appky pro úklid myšlenek & online prostoru

Nejlepší appky pro úklid myšlenek & online prostoru

Stejně jako nejsem schopna efektivně pracovat, když se kolem mě válí haldy oblečení a špinavé hrnky od čaje, brzdí mě i bordel v online prostoru.

S organizací dokumentů, úkolů i myšlenek mi nejvíc pomáhají jednoduché aplikace, které mám synchronizované na mobilu i na Macu. Většinu aplikací v seznamu nejspíš znáte – možná z nich ale nedostáváte maximum.

Co mi osobně nejvíc ulehčilo práci, bylo právě propojení aplikací mezi mobilem a počítačem. Je prostě dokonale praktické, že si můžu zajímavou myšlenku na článek zapsat v tramvaji nebo ve vaně (a dál ji rozpracovat na počítači), dokumenty upravovat a rozesílat z mobilu a pracovní i školní úkoly si zorganizovat do odškrtávat na jednom místě.

Tož jdem na to!

GOOGLE DRIVE

Dokumenty & zálohování

Základ je pro mě Google disk, kde vytvářím a ukládám naprostou většinu dokumentů. Sem a na Adobe úložiště (Creative Cloud) taky házím všechny fotky a grafiku, kterou v nejbližší sobě nebudu používat. Na disku v notebooku si tak nechávám jen soubory, se kterými budu dál pracovat. Aby se mi tam prostě ty staré vykopávky nepletly.

GOOGLE CALENDAR

Doktoři, cesty a deadliny 

Druhou absolutně essential appkou z gůglácké party je Google kalendář. Kromě letů, návštěv zubařky a odpadajících přednášek si sem zapisuju i deadliny pracovních i školních úkolů, aby mě na ně někdo včas upozornil. Využívám ho taky na plánování článků a příspěvků jak na své sociální sítě, tak i na blogy a socky klientů. Přehledně potom vidím, kolik toho za týden musím zmáknout a teprve potom si plánuju, kdy se úkolu budu věnovat.

GOOGLE KEEP

Na všechno, co mi proletí hlavou

A do třetice Google Keep. Na poznámky všeho druhu. Když mě popadne poetická nálada, když si potřebuju udělat seznam nákupu nebo zapsat nápad na článek. Je taky super na vymýšlení příspěvků na instagram z počítače – do mobilu ho potom text jednoduše zkopírujete z appky.

Poznámky a seznamy se dají barevně odlišit a označit štítky, abyste v nich měli přehled a snadno je dohledali. Tohle já osobně nedělám a aplikaci používám jako místo, kam můžu kydnout jakýkoliv nápad, slovo, odkaz, obrázek nebo citát, a později se k němu snadno vrátit. 

Ukliď si v hlavě

jak ve 3 krocích uklidit vnitřní chaos pomocí psaní

Srovnej si myšlenky. Pochop svou situaci. Najdi správně řešení.

TODOIST

Abych se nikdy nenudila (a odevzdávala věci včas)

 

Todoist posunul veškerou mou organizaci práce na nový level. Všechny úkoly (od psaní článků po uklízení šuplíku s ponožkama) si hned házím do todoistu, organizuju podle projektů/témat a nastavuju datum, kdy na úkolu budu pracovat. 

U práce pro klienty se mi osvědčilo při plánování úkolů spojení google kalendáře a todoistu. Nejdřív si do Google kalendáře zapíšu, kdy má být úkol splněn a potom si v todoistu naplánuju, kdy na něm budu PRACOVAT. U článků si někdy vytvářím oddělené úkoly „napsat článek“, „dokončit“ a „zveřejnit“, každý na jiné datum.

TRELLO

Týmová práce

 

Pokud své úkoly potřebujete s někým sdílet, pořiďte si Trello. Jednoduše se s ním zachází, je přehledné a o jakékoliv změně ze strany dalších uživatelů vás appka informuje e-mailem. Příspěvky a poznámky si můžete zorganizovat přehledně do nástěnek.

CLOCKIFY

Aby hodiny ubíhaly smysluplněji

Game-changer z poslední doby je pro mě Clockify. Pokud pracujete z domu a počítáte si hodiny, víte, že to bývá porod. Během práce jdete na záchod, uvařit si kafe, zakecáte se s někým na Facebooku… A najednou úplně ztratíte pojem o čase.

V Clockify si vytvoříte projekty, přiřadíte k nim klienty a potom vždycky jen pojmenujete nový úkol a zapnete časovač. Kdykoliv můžete dát pauzu a zase znovu ho zapnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *