fbpx

Ahoj, jsem Adéla.

Jsem introvert a vodnář. Jsem dcera. Starší sestra. Mladší přítelkyně jednoho extrovertního Itala. Koučka, lektorka meditací, textařka, grafička, milovnice asijské kuchyně.  Multipotenciál každým coulem.

Píšu, jóguju, tvořím, medituju a provádím ženy na cestě k sobě samým, k jejich plné autenticitě a vnitřní svobodě.

Od malička mi přišlo, že existují dvě verze mě samotné.

Doma žilo moje opravdové já. Ukecané, kreativní, s neustálou touhou něco tvořit, vymýšlet, sdílet. Rádo nahlas zpívalo, tancovalo, filozofovalo o globálních problémech, vesmíru a spiritualitě… a občas taky organizovalo všechny okolo, zapojovalo je do svých nápadů a poučovalo o svých teoriích.

Jakmile jsem ale vylezla ven, mezi „cizí lidi“, moje opravdové já kamsi uteklo. Najednou jsem byla nejistá, zakřiknutá, TICHÁ. Bože, tohle jediné slovo mě vždycky zabolelo víc, než kdyby mě někdo poslal do p*dele s tím, že jsem úplná k*áva. 

Měla jsem neustále pocit, že nejsem tak dobrá, hezká, zajímavá jako ostatní holčičky kolem mě. Všude jsem tak nějak divně vyčuhovala nebo se naopak cítila úplně neviditelná.

V kolektivu jsem se cítila jako paralyzovaná, nedokázala jsem se přihlásit o slovo a i kdybych to zvládla, nevěděla bych co říct. V hlavě jsem v tu chvíli měla úplně vymleto. 

Zatímco kamarádky prožívaly svoje první románky, já navenek vtipkovala o tom, jak budu „forever alone“ a uvnitř se trápila tím, že přece nikoho někdo jako já nemůže přitahovat a zajímat. Upínala jsem se ke svým platonickým láskám, které od začátku neměly žádnou budoucnost a jen mě ujišťovaly v mých vlastních představách o sobě samotné.

Ze všech sil jsem se vyhýbala větším společenským akcím, schovávala jsem se v koutě. Přišlo mi, že mě vrstevníci nechápou, že jsem divná a s nikým nemůžu najít stejnou vlnu.

Brala jsem si šíleně k srdci každou drobnou kritiku a hloupou poznámku a pokaždé ji nechala, aby podkopala moje už tak dost chabé sebevědomí.

Vlastně nevím, jak jsem se v téhle paralýze ocitla. Ale vím, že jsem jí časem začala mít plný zuby. A intenzivně začala pracovat na mém vztahu k sobě samé.

Probírat se svými limitujími přesvědčení. Ujasňovat si to, kdo vlastně jsem a co jsem přišla na tenhle svět dělat. Posilovat svojí vnitřní důvěru a stability. Začít volně, svobodně projevovat svoje myšlenky, názory a emoce. Přestat hledat ujištění a správné odpovědi venku a poslouchat svoje vnitřní vedení. Přestat nekonečně váhat a dělat věci, které mě děsí.

Věřím, že budování vztahu k sobě samé a vracení k autenticitě je celoživotní cesta. 

…  ale sakra, já za těch svých pár let tady urazila pořádnej kus. 

💙 Přestala jsem se snažit „zapadnout“ a začala navazovat vztahy s lidmi na stejné vlně, se kterými se přijímáme takoví, jací jsme a vzájemně se inspirujeme v dalším růstu

💙 Namísto hledání brigád jsem od 17ti obepisovala firmy, které mě zaujaly svou filozofií a nabízela jim svoje textařské a grafické schopnosti (s některými spolupracuju doteď) a jak to bylo možné, pustila jsem do vlastního podnikání

💙 Dva roky jsem žila sama s občasnými cestami za přítelem do Itálie, na Maltu nebo do Argentiny, kde zrovna pobýval

💙 Šla jsem na vysokou studovat pro okolí naprosto nepochopitelný obor Indonéských studií…

💙 … a pár měsíců před koncem jsem se rozhodla se studiem končit, protože už jsem necítila uvnitř souhru – a rozhodla jsem se naplno věnovat tomu, co chci dál předávat

💙 Já, která jsem se bála zvednout telefon, jsem začala natáčet živá videa a vést vlastní konzultace

💙 Já, která jsem měla strach nahlas zpívat i opilá u táboráku, jsem začala natáčet mantry a naživo zpívat během online relaxačních večerů

💙 Já, která jsem na základce předstírala bolest břicha, abych nemusela tancovat mazurku, aby se mi někdo nesmál jaké jsem dřevo, jsem začala ostatní lidi učit, jak uvolnit své emoce skrz tanec a třes

A teď chci na tuhle jízdu pozvat tebe. 

VZDĚLÁNÍ & PRAXE

  • 200h Yoga Teacher Training – World Peace Yoga School (Yoga Alliance)
  • Kurz krizové intervence CETERAS (certifikát MŠMT)
  • Seminář Poruchy osobnosti I. IBSARO (certifikát MŠMT)
  • Lektorský kurz (aktivních) meditací (45h) pod vedením Kabira Bharti (Yoga Alliance)
  • Lektorský kurz neo yin jógy (50h) pod vedením Deepa Kumara (Yoga Alliance)
  • Workshop Pranayama a meditace (34h)- Kabir Bharti (Yoga Alliance)
  • 7 let vlastní praxe jógy a meditace