Lunární rituál přání

Lunární rituál přání

Novoluním začíná další lunární cyklus – měsíc dorůstá a všeho v našem životě přibývá. Pokud hodně jíme, můžeme přibírat na váze. Pokud se pustíme do nové práce, nového projektu, může získat více úspěch a peněz … Den novoluní nám přináší možnost uvědomit si naše tajná přání, vynést je na povrch a reálně se pustit do jejich plnění.

Novoluní

Novoluní je první ze čtyř fází lunárního cyklu (novoluní, dorůstání, úplněk, ubývání). Energie novoluní působí 3,5 dne a během této doby bychom měli postupně minulost a připravit se na novou kapitolu našeho života. Říká se, že přání vyslovená při energii novoluní, se plní rychleji.

Víc informací o novoluní si můžete přečíst tady.

Rituál novoluní

Proč se nám často neplní naše sny? Protože o všech našich přáních jen přemýšlíme.

Sny se neplní díky myšlenkám. Ale díky pocitům.

Pokud něco opravdu chcete, musíte to cítit. Celým svým srdcem, celým svým tělem, myslí, duší … Z takové energie může vzniknout cokoliv. Může se vyplnit i ten největší sen, který vám dřív připadal nemožný.

Než začnete s vytvářením svého záměru, u kterého byste chtěli využít energie novoluní, je dobré vytvořit si prostředí, ve kterém vám bude po celou dobu příjemně. Oblečte si na sebe něco pohodlného, zapalte si svíčku, uvařte teplý čaj …
Do pozadí si můžete poskládat kamínky, které mají nějakou spojitost s přáním, kterému se chcete věnovat, nebo si intuitivně nějaké zvolte – ty, které vám zrovna hezky padnou do ruky.

Je důležité, abyste byli uvolnění a klidní. S tím vám může pomoct jóga a meditace.

Stačí pár minut.

Nemusíte ani vytahovat svou jogamatku. Jen se protáhněte, nechte své tělo, aby vám samo řeklo, kde zrovna cítí napětí a jakou část těla potřebuje uvolnit. Zavřete oči, vnímejte svůj dech, nebo si do pozadí pusťte klidnou relaxační hudbu. Pohybujte se intuitivně, tak, jak je vám to zrovna příjemné.

Nakonec se na chvíli zastavte. V sedě nebo v leže, nechte zavřené oči a zůstaňte chvíli v klidu. Bez pohybu, bez žádných vědomých zásahů do svých myšlenek. Nechte své myšlenky plynout, nesnažte se jich zbavit, nehodnoťte je, nevytvářejte vědomě další asociace. Jen je z dálky pozorujte.

Potom si vezměte tužku a deník nebo pár papírů a začněte psát. Cokoliv. Zbavte se všech myšlenek, které vás zrovna napadají, snažte se nepřerušit ani na chvíli psaní. Nemusí to dávat smysl, jen piště cokoliv vás napadne. Alespoň pár minut. Alespoň dvě, tři strany.

A teď k samotnému přání …

Vezměte si další list papíru. Dejte sami sobě čas, abyste si promysleli, co opravdu momentálně nejvíc chcete. Snažte se nesoustředit na ten pocit nedostatku. Spíš se zaměřte na ten krásný pocit radosti, který byste měli v momentě, kdy by se váš sen stal skutečností. Nemusíte si v hlavě vymýšlet obrazy, scény, nemusíte mít všechno konkrétně rozplánované …

Zaměřte se ze všeho nejvíc na ty pocity. Jak byste se cítili.

Opravdu by vám tenhle sen přinesl radost? Pokud jste schopni ten pocit radosti cítit, pak je jedno, jak složité je dosažení tohoto cíle. Neřešte žádné složitosti, překážky, které stojí v plnění vašeho snu. Jen se to snažte procítit a potom svá přání napište na kousek papíru. Zavřete oči a zkuste si představit, že váš sen se splnil. Jako by to už všechno bylo teď, v tuhle chvíli reálné.

Když budete mít pocit, že jste připravení rituál ukončit, papírek složte a schovejte si ho někam, kde ho nebudete mít úplně na očích. Vždycky je totiž lepší přání pořádně procítit … a pak na něj zapomenout. Jinak se může stát, že se začnete stresovat tím, že se vám přání neplní tak rychle, jak jste si mysleli, a takovým způsobem, jak jste si představovali …

Jste připraveni si přát? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *