Co prozradí stojka o tvém životě?

Co prozradí stojka o tvém životě?

Chcete otestovat, jak jste na tom se sebedůvěrou a rovnováhou ve vašem životě? Jak moc jste na/odpojené na vlastní tělo a na sebe sama? Postavte se na hlavu!

„Myslíš, že mám trojky, ale já mám dvojky. Jde to blbě poznat, když dělám stojky.“

Ta písnička se mi před časem neskutečně vryla do hlavy. A náhodou se mi v ní znovu objevila pár dní zpátky, když jsem se rozhlížela hlavou dolů po obýváku.

V posledních měsících józe nevěnuju moc pozornosti. Neřekla bych proto, že jsem líná… ale prostě se mi nechce. A nevidím důvod se nutit – čím dál víc se snažím spojovat s vlastní intuicí, poslouchat to, co mi tělo a vnitřní vedení říká. A teď momentálně se mu moc jógovat nechce. Radši si nasadím sluchátka, zapnu svůj katarzní playlist a na půl hoďky se dám do neřízeného, chaotického tance.

Co mě ale naopak v poslední době baví pořád víc a víc, jsou STOJKY. Reálně nohy zvednu vzhůru jen ve stojce „na hlavě“, ale přesto mě celé jejich nacvičování a praktikování čím dál víc fascinuje. Nejde mi ani tak o samotný pohyb, jako spíš o to, co mi jediná stojka dokáže říct o mém momentálním duševním rozpoložení.

Stojky nejsou zdaleka jen o síle těla. To, jestli nakonec nohy vytáhneme nahoru, totiž z velké části ovlivňuje naše mysl. To, jak se zrovna cítíme. To, na co myslíme. Jestli jsme něčím rozrušení. Jestli jsme v něčeho ve stresu. Jestli někam spěcháme. Jestli je naše mysl tichá a klidná, nebo v ní myšlenky svádí agresivní boje.

Stojky nám krásně obrazně i fyzicky ukazují, jak to vypadá s rovnováhou a důvěrou v našem životě. Jak jsme schopni udržet v rovnováze naše emoce a náš vnitřní klid. Jestli máme důvěru v sebe sama, věříme si, že to dokážeme, nebo nás naopak ovládá strach.

Ukazují nám, že život jde vidět vždy i z jiného úhlu a že někdy je potřeba udělat něco úplně jinak, než jsme zvyklí, aby k nám přišla inspirace, kterou hledáme.

7denní online program

(Ne)Mám na sebe čas

Nestíháš? Nemáš na nic čas? Jsou tvé dny plné chaosu, nejistoty a rozlítanosti?

Nalaď se na sebe ve 20 minutách hned po probuzení a podpoř tak během okamžiku svou energii, kreativitu a efektivitu při práci. Tak abys měla víc času na sebe a na věci, které tě baví. 

STOJKY VS. ŽIVOT

Nejde jen o symboliku, koukat se na svět hlavou dolů. U samotného praktikování stojek si můžete otestovat, jak na tom právě teď jste. Na mě samotné to vidím při každé mé „seanci“:

⭐️ Když cvičím ráno, kdy ještě moje hlava není zaplněná prožitky, myšlenkami a starostmi z celého dne, jde mi cviční mnohem snadněji. Na první pokus dokážu nohy zvednout nahoru, aniž bych pro to musela moc dělat.

⭐️ Když je toho na mě psychicky moc, nemám energii nohy nahoru vůbec dostat, natož abych v pozici vydržela.

⭐️ Když mám v hlavě spoustu myšlenek, utíkám v nich do minulosti nebo budoucnosti, jsem víc odpojená od vlastního těla. Hůř se mi hledá při cvičení vnitřní síla z mého „středu“ a snadněji se nechám stáhnout vlastním strachem (že spadnu a ublížím si).

⭐️ Když mám spoustu starostí, myšlenek, věcí, které momentálně řeším… jsem v pozici víc nejistá. Jako by mě samotné myšlenky vyrušovaly. Když už mám nohy nahoře, okamžitě je spouštím dolů, protože moje tělo přepadne strach a nejistota. Než abych nohy do pozic vytáhla, radši seskočím zpátky dolů, aby se mi „náhodou něco nestalo“. I díky tomu si pak uvědomuju své strachy a nejistoty i v dalších oblastech mého života – v podnikání, navazování vztahů, ve své sebeprezentaci online…

VYZKOUŠEJTE TO SE MNOU

Ať už jste úplní začátečníci nebo jste si ve stoji na hlavě už párkrát hrály, vyzkoušejte mou krátkou sestavu pro napojení na tělo, zklidnění a aktivaci středu těla… a nakonec pošlete nohy vzhůru a zavnímejte, jaké pocity k vám přijdou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *